Cosplay Mistborna - level fantasy

27.04.2012 21:02

Pokud to zatím nevíte, tak od 4. května se koná akcička Animefest. Eventík plný seznámení s japonskou kulturou ze všemožných stran. Zmiňuji se o tom, protože se jí v Brně zúčastním i já, jako fanoušek mangy a anime i jako autorka scénáře jednoho krátkého komiksu. Ale dost o Vějíři. Dneska mám hlavně radost z toho, že mi došel narozeninový dárek, který jsem sama sobě objednala i zaplatila, ale peněz rozhodně nelituji. Krejčovství Naviku jsem totiž požádala o ušití mého pořadově druhého cosplaye. (Poprvé jsem šla za Kinga Kazmu ze Summer wars. Mohli jste mě tak zahlédnout na Akiconu 2010.)

Popravdě se nejedná o čistý cosplay, protože nepůjdu za nikoho konkrétního, ale mám krátké vlasy, tak si představujte, že jsem třeba Vin. :D Kdo zná tohle jméno, ten možná uhádne, že mi dneska došel mistplášť. Plášť Mistbornů, který lehce splyne s mlhou, ale zároveň varuje ostatní, že s jeho majitelem si není radno zahrávat.

 

cosplay= kostým vymyšlené postavy. Může se jednat o člověka, zvíře i věc, ale je nutné, aby to byla postava libovolného filmu/komiksu/knížky a dokonce i meme.

Mistborn= kouzelník schopný pálit kovy, díky nim získává například schopnost zesílených smyslů nebo vidí krátce do budoucnosti. Mistborni pocházejí z knížek Brandona Sandersona (Finálová říše a další).

Mistplášť= sešité z větší části volné pruhy tmavé látky s kapucí