Nová kniha Gartha Nixe - New book of Garth Nix

23.12.2011 17:43

Předevčírem mi z nakladatelství Allen&Unwin poslali jako věrné fanynce první kapitolu nové knihy Gartha Nixe 'A Confusion of Princes' (Zmatky s Princi). Kniha je dopsaná, ale na pultech knihkupectví se objeví až v dubnu 2012, přesto už nyní si díky mně můžete přečíst první kapitolu. Umístila jsem ji na svém druhém anglickojazyčném blogu https://the-unfinished-story.blogspot.com/2011/12/sample-chapter-of-garth-nixs-confusion.html a je tedy v angličtině. Možná (nic neslibuji) ji časem přeložím, do té doby si musíte vystačit s tímto.

Má to být space opera pro mládež nebo mladé dospělé. Anotace z goodreads:

Člověk by si myslel, že být privilegovaným Princem ohromného mezigalaktického impéria je to nejlepší, co se mu může stát. Jenže to není tak skvělé, jak to zní. A to kvůli jednomu - Princové jsou neustále v nebezpečí. Největší hrozba? Ostatní Princové. Khemri to zjistí ve chvíli, kdy je sám prohlášen za Prince.

K tomu objeví záhady Říše, během tajné mise, narazí Khemri na ruiny zbylé po vesmírné bitvě a uprostřed toho všeho potkává mladou ženu jménem Raine, která ho přiměje přehodnotit jeho postoj k Říši, Princům a k němu samému.

 

 

For my non-czechspeaking readers (if there are any): The day before yesterday I got an email from Allen&Unwin with the first chapter of 'A Confusion of Princes', the new book written by Garth Nix. You can find it on my other blog https://the-unfinished-story.blogspot.com/2011/12/sample-chapter-of-garth-nixs-confusion.html , where I post things I don't write in czech.

There is a blurb from goodreads:

You’d think being a privileged Prince in a vast intergalactic Empire would be about as good as it gets. But it isn’t as great as it sounds. For one thing, Princes are always in danger. Their greatest threat? Other Princes. Khemri discovers that the moment he is proclaimed a Prince.

He also discovers mysteries within the hidden workings of the Empire. Dispatched on a secret mission, Khemri comes across the ruins of a space battle. In the midst of it all he meets a young woman named Raine, who will challenge his view of the Empire, of Princes, and of himself.