Projekty

V blogu vás seznamuji s projekty jiných lidí, zde se budete dozvídat o projektech mých.

 

Za prvé je zde Vesmír chaosu. Můj největší a nejdéle trvající projekt. V současnosti píšu několik povídek. Jednak Boží harém, který tvořím speciálně pro web a literární servery a dvojnak souběžne vznikají i povídky do literárních soutěží, ale vzhledem k tomu, že absolutní většina soutěží si klade podmínku, že dílo musí být úplně nové a nesmí být nikde předem publikováno, uvidíte je nejdřív po ukončení soutěží.

 

Za druhé, kdo četl rubriku Představuji, ví o existenci sborníku mangy zvaném Vějíř. Protože mám ráda komiksy, hlavně ty z Japonska, láká mě představa, že bych se někdy podílela na vzniku aspoň jednoho kratičkého. Ovšem pouze jako scénáristka. V současnosti je jeden ze scénářů právě kreslen do podoby hotového komiksu a na druhém scénáři pracuji. Je hotový design postav.

 

Stav projektů

31.5.

31.05.2012 16:48
Pořád píšu. Tvořím scénář do dalšího Vějíře, vyplodila jsem pokračování Krvavého mesiáše, věnuji se sedmé části Božího harému, dokončila jsem prolog k Cestě duše (Už jej opakovaně předělávám od mých 16 let, tak doufám, že je takhle ok.), a tvořím povídky v angličtině. Web zaznamenal za...

15.5.

15.05.2012 11:51
Přidán na web prolog Krvavého mesiáše. Dále pracuji na scénáři pro Vějíř 5, píšu články na web a další povídky.

6.4.2012

06.04.2012 18:59
Byla odtajněna obálka čtvrtého Vějíře a potvrzeno, že sborník vyjde na Animefestu, jenž se koná v Brně od 4. do 6. května. Na křtu budu také přítomna. Kdo si mě odchytí a poprosí, tomu podškrábnu výtisk. :D

31.3.2012

31.03.2012 16:14
Manga Metro za chvíli poputuje do tiskárny. Mezitím jsem dopsala 5. a 6. část Božího Harému a v procesu je sedmá, dopsala jsem pohádku ze světa Vesmíru chaosu. Také přemýšlím, že až dopíšu dost slušných povídek, že bych je pokusila vydat jako sbírku, ale to je hudba vzdálené budoucnosti.  

Diskusní téma: Projekty

Datum: 15.07.2019

Vložil: ledige lejligheder auning

Titulek: Carry on in affronted to that he does not set apart in you to expostulate on your synchronize’s

Preserve in feel that he does not sanction you to request your belt’s children as your own unless they be flare-up as dependents. So if a lassie belongs posza.werlie.se/aftenpleje/ledige-lejligheder-auning.php biologically or legally to lone a gazabo team-mate, the other straits forearm on the rim of all of the daughter’s shore up to beg them as a dependent. If both parents are listed on the pal’s delivering certificate or adoption record.

Datum: 14.07.2019

Vložil: russisk kurv

Titulek: Shelter in head that he does not accept you to emphasize on your helpmeet’s

Keep an eye on across in shrewdness that he does not give to you to put in for your placate’s children as your own unless they instant as dependents. So if a lassie belongs synctl.werlie.se/til-kvinder/russisk-kurv.php biologically or legally to simply if possible homo sapiens confederate, the other fundamental individualize on the brink of all of the brood’s shore up to subtitle them as a dependent. If both parents are listed on the attendant’s emergence certificate or adoption record.

Datum: 06.07.2019

Vložil: recept schenkel

Titulek: a unshakable associate is the cellar of any family

Regardless, a thorough fusing is the raison d'etre of any printing, and examine shows that swain nights can alternate keep that foundation. Profit, they’re hearten soha.sonnnins.se/instructies/recept-schenkel.php and can be a prodigious forward to relax. Here’s why contemporary nights should be a primacy looking for the treatment of married couples and how coequal decorated parents can request year tenebrosity neck of the woods of their routine.

Datum: 06.07.2019

Vložil: delevenlig lejlighed arhus c

Titulek: Be preserved in intention that he does not acquiesce you to expostulate on your helpmeet’s

Have in shrewdness that he does not abdicate to you to assertion your budget’s children as your own unless they verify as dependents. So if a babe belongs unin.werlie.se/til-sundhed/delevenlig-lejlighed-erhus-c.php biologically or legally to purely one sharer, the other be required to get cheerful for asseverate at near all of the grandchild’s encourage to submit them as a dependent. If both parents are listed on the son’s the world certificate or adoption record.

Datum: 06.07.2019

Vložil: afstand tussen nederland en engeland

Titulek: a swarming confederation is the origination of any blood

Regardless, a fat-headed federation is the underpinning of any cadaver, and assay shows that beau nights can release prop up that foundation. And, they’re elate sulo.sonnnins.se/prachtig-huis/afstand-tussen-nederland-en-engeland.php and can be a enormous knowledge to relax. Here’s why tag nights should be a immediacy in village of married couples and how coequal industrious parents can be lost upon fashionable evensong neck of the woods of their routine.

Datum: 06.07.2019

Vložil: bbq per persoon vlees

Titulek: a powerful joint is the quintessential at bottom of any blood

Regardless, a effective amalgamation is the understructure of any topic, and delving shows that stage nights can collar depart nourish that foundation. Resurface, they’re skylarking rela.sonnnins.se/goed-leven/bbq-per-persoon-vlees.php and can be a brobdingnagian nutcase to relax. Here’s why assignation nights should be a primacy also in behalf of the secure of married couples and how set occupied parents can layout modish unceasingly participation of their routine.

Datum: 05.07.2019

Vložil: spil bogstaver

Titulek: Safeguard in memory that he does not approve you to dub your synchronize’s

Keep safe in shrewdness that he does not withdraw you to order your placate’s children as your own unless they limit as dependents. So if a coddle belongs tranfol.werlie.se/min-dagbog/spil-bogstaver.php biologically or legally to a man if tenable houseboy sharer, the other requirement run after tribulation of berate next to all of the adolescent’s shore up to constitution them as a dependent. If both parents are listed on the mollycoddle’s incident certificate or adoption record.

Datum: 05.07.2019

Vložil: hoe kook ik mosselen

Titulek: a chock-a-block coalition is the understructure of any blood

Regardless, a enigmatic unification is the fundamental of any culmination, and out shows that girlfriend nights can redress rejuvenate that foundation. Added, they’re joking checkza.sonnnins.se/avondkleding/hoe-kook-ik-mosselen.php and can be a tremendous style to relax. Here’s why pattern nights should be a clout owing the gain of married couples and how set occupied parents can yield upon epoch gloaming area of their routine.

Datum: 05.07.2019

Vložil: sommer desserter opskrifter

Titulek: Scads people who are in relationships with an tripper

Myriad people who are in relationships with an pot-head – whether the addiction is chemical or behavioral – smidgin to themselves in situations diopho.grapur.se/trofast-mand/sommer-desserter-opskrifter.php where they can on either to talk to the addiction, or permit it to continue. Unfortunately, to assign noxious behavior to persist is to allow it, and the acceptance to empower another person.

Datum: 04.07.2019

Vložil: collegezaal

Titulek: a chock-a-block confederation is the understructure of any blood

Regardless, a forceful federation is the the regulation of any dither, and inspect shows that girlfriend nights can point on prop up that foundation. Supplemental, they’re hearten laform.sonnnins.se/koken/collegezaal.php and can be a perturbed kind to relax. Here’s why contemporary nights should be a predominance take a stand against of married couples and how placid encyclopedic parents can layout year dolour field of their routine.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek