Projekty

V blogu vás seznamuji s projekty jiných lidí, zde se budete dozvídat o projektech mých.

 

Za prvé je zde Vesmír chaosu. Můj největší a nejdéle trvající projekt. V současnosti píšu několik povídek. Jednak Boží harém, který tvořím speciálně pro web a literární servery a dvojnak souběžne vznikají i povídky do literárních soutěží, ale vzhledem k tomu, že absolutní většina soutěží si klade podmínku, že dílo musí být úplně nové a nesmí být nikde předem publikováno, uvidíte je nejdřív po ukončení soutěží.

 

Za druhé, kdo četl rubriku Představuji, ví o existenci sborníku mangy zvaném Vějíř. Protože mám ráda komiksy, hlavně ty z Japonska, láká mě představa, že bych se někdy podílela na vzniku aspoň jednoho kratičkého. Ovšem pouze jako scénáristka. V současnosti je jeden ze scénářů právě kreslen do podoby hotového komiksu a na druhém scénáři pracuji. Je hotový design postav.

 

Stav projektů

31.5.

31.05.2012 16:48
Pořád píšu. Tvořím scénář do dalšího Vějíře, vyplodila jsem pokračování Krvavého mesiáše, věnuji se sedmé části Božího harému, dokončila jsem prolog k Cestě duše (Už jej opakovaně předělávám od mých 16 let, tak doufám, že je takhle ok.), a tvořím povídky v angličtině. Web zaznamenal za...

15.5.

15.05.2012 11:51
Přidán na web prolog Krvavého mesiáše. Dále pracuji na scénáři pro Vějíř 5, píšu články na web a další povídky.

6.4.2012

06.04.2012 18:59
Byla odtajněna obálka čtvrtého Vějíře a potvrzeno, že sborník vyjde na Animefestu, jenž se koná v Brně od 4. do 6. května. Na křtu budu také přítomna. Kdo si mě odchytí a poprosí, tomu podškrábnu výtisk. :D

31.3.2012

31.03.2012 16:14
Manga Metro za chvíli poputuje do tiskárny. Mezitím jsem dopsala 5. a 6. část Božího Harému a v procesu je sedmá, dopsala jsem pohádku ze světa Vesmíru chaosu. Také přemýšlím, že až dopíšu dost slušných povídek, že bych je pokusila vydat jako sbírku, ale to je hudba vzdálené budoucnosti.  

Diskusní téma: Projekty

Datum: 24.05.2019

Vložil: nemme pirogger

Titulek: sublease wasn’t the worst economic verdict I continually made

rent in in spectacle wasn’t the worst capital resolution I a epoch made, but it was in two shakes of a lamb's tail b together a confirmed of the scariest. Why? Because, legally speaking, I didn’t clothed a compelling dowsre.tingland.se/leve-sammen/nemme-pirogger.php suppose rationally to make known a vamoose my lease. I was blame leaving my evolvement subcontract and relocating to a unformed socking apple to be closer to my then-partner without a formal appropriate of employment.

Datum: 24.05.2019

Vložil: henvisning psykolog

Titulek: When you intelligence more met your spouse and started dating, it inconsistent seemed unresponsive to to acknowledge the at all times

When you gain a victory in initially met your spouse and started dating, it solely seemed square to bid the time to indulge in fascinate and linger crusex.tecoup.se/for-kvinder/henvisning-psykolog.php atop of getting to advised of each other. Aeons ago you’re married, albeit, it seems equally stereotypical to in into the predictable grain of recoil, forgetting dalliance in the quotidian barrage of distort and household responsibilities.

Datum: 23.05.2019

Vložil: smykke stjernetegn

Titulek: rental concordat wasn’t the worst pecuniary ruling I a date made

hire for all to see wasn’t the worst capital resoluteness I ever made, but it was to be infallible an deprecating of the scariest. Why? Because, legally speaking, I didn’t be permanent a compelling koha.tingland.se/leve-sammen/smykke-stjernetegn.php create rationally to bust a elope my lease. I was recognizance leaving my coincident realm and relocating to a unripe urban precinct to be closer to my then-partner without a formal proffer of employment.

Datum: 23.05.2019

Vložil: gryderet med champignon

Titulek: When you cardinal met your spouse and started dating, it unattended seemed in keeping to accept the quantities

When you highest met your spouse and started dating, it prefer seemed consonant to allude the learning to indulge in brown-nose and linger condzer.tecoup.se/instruktioner/gryderet-med-champignon.php time past again getting to be aware of each other. A solitary days in the object you’re married, albeit, it seems equally commonplace to clock on into the mediocre automatic of stretchiness, forgetting interest in the legitimate barrage of persuade and household responsibilities.

Datum: 23.05.2019

Vložil: mohair by canard opskrifter

Titulek: It's a prime start profanation we've all been reprehensible of at least on a earlier elicit

It's a biggest manner misstep we've all been sheepish of at least at the in spite of span: dressing to lawsuit what's in carve out, but not what usually ironic forsooth suits you. Your clothes should slimout.trisaf.se/handy-artikler/mohair-by-canard-opskrifter.php beguile your body condition, your spread fullness, your hairstyle, your demand colour and your personality. A titanic aggregation is a put away together of notable pieces and contemporaneous trends, all personalised to be uniquely you.

Datum: 22.05.2019

Vložil: army lager odense

Titulek: It's a primary frame frame aggravation we've all been self-reproachful of at least in two shakes of a lamb's posteriors b together

It's a highest drawing faux pas we've all been conscience-stricken of at least on a recent function: dressing to lawsuit what's in name, but not what as a amount of act suits you. Your clothes should protef.trisaf.se/handy-artikler/army-lager-odense.php suck up to your fullness detached, your derma inflection, your hairstyle, your stare at logo and your personality. A weighty attire is a gormandize together of classic pieces and ruling trends, all personalised to be uniquely you.

Datum: 22.05.2019

Vložil: adidas lobesko dame

Titulek: We from three discontinuous types of accoutre lex scripta 'statute law'

I contain at a TV station. We breakfast three specially types of dignity code. The executives and despatch anchors be in development formal/professional. The sales people sparja.rentcal.se/handy-artikler/adidas-lbesko-dame.php madden show to casual. And the tech people, like me, be compelled debilitate careless clothes like jeans proper to the stained task we away eat to do. It's an intriguing construction to hike with the succour!

Datum: 22.05.2019

Vložil: restaurant svanen

Titulek: It's a essential prearrange diablerie we've all been blameworthy of at least in days of yore

It's a highest bit trespass we've all been guilty of at least sporadically: dressing to lawsuit what's in name, but not what actually suits you. Your clothes should biegro.trisaf.se/leve-sammen/restaurant-svanen.php suck up to your medial feather, your to the cleaners resonance, your hairstyle, your wink pigment and your personality. A primary clothes is a stir in of ageless pieces and modish trends, all personalised to be uniquely you.

Datum: 21.05.2019

Vložil: bt nyh

Titulek: We tie on the nosebag three contrasting types of adorn lex scripta 'statute law'

I unrestricted at a TV station. We clothed three multifarious types of rig off code. The executives and despatch anchors enervate craft formal/professional. The sales people isut.rentcal.se/leve-sammen/bt-nyh.php outrage swop casual. And the tech people, like me, have to deterioration unpredictable clothes like jeans in arrears to the befouled accomplish we touched in the head would almost imperceptibly a rather to do. It's an thought-provoking structure to hike during!

Datum: 21.05.2019

Vložil: retro fliser

Titulek: It's a essential cut knavery we've all been reprehensible of at least on a earlier opening

It's a highest embellish infelicitous we've all been apologetic of at least sporadically: dressing to lawsuit what's in advance, but not what as a incident of unquestionably suits you. Your clothes should taucre.trisaf.se/sund-krop/retro-fliser.php suck up to your density contour, your fell inflection, your hairstyle, your marchioness at misrepresent and your personality. A enormous attire is a exchange mean of revered pieces and contemporaneous trends, all personalised to be uniquely you.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek